Tytanowy palnik gazowy BRS-3000t

wpis w: Kuchnia, Light&Fast, Sprzęt | 2

Przez ostatnie 7 lat na wyprawach używałem palnika znanej firmy Primus – Express Duo czyli całkiem prosty i niezawodny model. Nie wymienił bym go pewnie na inny gdyby nie fakt, że od jakiegoś czasu odchudzam cały ekwipunek i to że, trafiłem na tytanowy palnik gazowy ultralight, w cenie około 50zł i wadze 25gram!

Mowa o palniku BRS-3000t, dostępnym na AliExpress.com w cenie około 14$ i z darmową wysyłką do Polski. Po zamówieniu czekałem na dostawę około 3 tygodni.

Palnik dostarczany jest razem z małym transportowym woreczkiem.

Palnik po złożeniu jest niesamowicie mały.

Parametry techniczne:

 • waga palnika: 25g
 • waga pokrowca: 2g
 • moc: 2700W
 • wymiary rozłożonego palnika: 70mm średnicy, 65mm wysokość
 • wymiary złożonego palnika: 30mm średnicy i 50mm wysokości

Mimo małych wymiarów palnik jest bardzo solidny, bez problemu utrzymuje litrowy garnek z wodą, daje mocny i stabilny płomień.

Co do trwałości to czas pokaże. Dwóch moich znajomych ma ten sam palnik, jednemu całkiem przestał działać a drugiemu czasem gaśnie płomień. Mój egzemplarz na szczęście od maja 2017 roku działa bez zarzutu.

Aktualizacja:

Podczas wyprawy do Norwegii, ja i dwóch moich kumpli, mieliśmy te palniki. Problemy zaczęły się już pierwszego dnia. Z trzech palników działał tylko jeden. Myśleliśmy, że dwa pozostałe się zepsuły. Ostatecznie okazało się, że dostępne w Norwegii kartusze musiały mieć minimalnie inny gwint. Po mocnym dokręceniu do butli palnik działał bez problemu.

2 odpowiedzi

 1. Avatar
  Rafał

  Mam podobny problem z gazem Cadac, za chińskiego boga nie zadziała z tym palnikiem, chociaż np. kartusze Mevy bez zarzutu. Problem w tym, że nie każdy zawór otworzy każdy palnik tym metalowym „popychaczem”, często producenci robią tak specjalnie, żeby do „ich” palników i kuchenek kupować „ich” gaz:) Kartuszy 230 g też da się używać (te w postaci butli wydłużonej bez gwintu, z wciskanym zaworem), wystarczy przejściówka i każdy palnik będzie działał. Mój palnik BRS działa od ok. roku bez problemu, jedyna jego wada to głośna praca przy mocno otwartej przepustnicy i stosunkowo małe pole grzania, co raczej niekorzystnie działa w przypadku dużych naczyń lub patelni, ale do zagotowania wody w kubku – świetny. Poza tym malutki, lekki i składany.

  • Kuba
   Kuba

   Ciekawe jest to, że tym razem (wrzesień 2019) nie było żadnego problemu z gazem w Norwegii 🙂

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.