Tytanowy palnik gazowy BRS-3000t

wpis w: Kuchnia, Light&Fast, Sprzęt | 0

Przez ostatnie 7 lat na wyprawach używałem palnika znanej firmy Primus – Express Duo czyli całkiem prosty i niezawodny model. Nie wymienił bym go pewnie na inny gdyby nie fakt, że od jakiegoś czasu odchudzam cały ekwipunek i to że, trafiłem na tytanowy palnik gazowy ultralight, w cenie około 50zł i wadze 25gram!

Mowa o palniku BRS-3000t, dostępnym na AliExpress.com w cenie około 14$ i z darmową wysyłką do Polski. Po zamówieniu czekałem na dostawę około 3 tygodni.

Palnik dostarczany jest razem z małym transportowym woreczkiem.

Palnik po złożeniu jest niesamowicie mały.

Parametry techniczne:

  • waga palnika: 25g
  • waga pokrowca: 2g
  • moc: 2700W
  • wymiary rozłożonego palnika: 70mm średnicy, 65mm wysokość
  • wymiary złożonego palnika: 30mm średnicy i 50mm wysokości

Mimo małych wymiarów palnik jest bardzo solidny, bez problemu utrzymuje litrowy garnek z wodą, daje mocny i stabilny płomień.

Co do trwałości to czas pokaże. Dwóch moich znajomych ma ten sam palnik, jednemu całkiem przestał działać a drugiemu czasem gaśnie płomień. Mój egzemplarz na szczęście od maja 2017 roku działa bez zarzutu.

Aktualizacja:

Podczas wyprawy do Norwegii, ja i dwóch moich kumpli, mieliśmy te palniki. Problemy zaczęły się już pierwszego dnia. Z trzech palników działał tylko jeden. Myśleliśmy, że dwa pozostałe się zepsuły. Ostatecznie okazało się, że dostępne w Norwegii kartusze musiały mieć minimalnie inny gwint. Po mocnym dokręceniu do butli palnik działał bez problemu.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.