Kurs pierwszej pomocy w terenie

wpis w: Kurs, Video, Zdjęcia | 0

Oprócz prowadzenia kursów przetrwania (odbieram instruktorskie szlify dzięki uprzejmości Marcina z Bushcraftowy.pl) oraz moich wypraw bliższych i dalszych, staram się samemu rozwijać, podnosić kwalifikacje, po prostu uczyć się nowych rzeczy. Mam za sobą całkiem sporo kursów około medyczno-turystyczno-surwiwalowych. W październiku tego roku pojawiła mi się okazja do udziału w organizowanym przez firmę Centrum Szkoleniowo Usługowe Medaid kursie pierwszej pomocy w terenie. Nie zastanawiając się zbyt długo napisałem do organizatora, wpłaciłem zaliczkę i odliczałem dni 🙂 Kurs miał się odbyć w dniach 19-21 października 2018, na bardzo przeze mnie lubianej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Zaliczyłem do tej pory kilkanaście różnych kursów medycznych. Pierwsza pomoc, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, opatrunki itp. Do tej pory odbywały się one w czystych, szpitalnych salach. Kursanci starali się nie wygnieść sobie odprasowanych marynarek a w przerwach była gorąca kawa i ciastka…

Kurs pierwszej pomocy w terenie – Outdoor First Aid Jura 2018 – wrażenia

W wielkim skrócie „OFA 2018” to 48 godzin w terenie, bardzo intensywny i urozmaicony program. Non stop akcja, działanie na zmęczeniu, z pustym brzuchem, w deszczu i chłodzie. Zaskakujące akcje, profesjonalizm instruktorów i pozorantów, świetni uczestnicy!

Dużo podróżujesz, bywasz w miejscach, w których oczekiwanie na pomoc może być liczone w dniach, prowadzisz kursy czy organizujesz wyprawy? A może po prostu chcesz wiedzieć jak udzielić pomocy w trudnych warunkach? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś TAK to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Nie będę zdradzał więcej szczegółów, żeby nie psuć niespodzianki potencjalnym kursantom. Powiem tylko, że było WARTO i jeśli będę miał taką możliwość to pojawię się na kolejnej edycji!

Poniżej kilka zdjęć a w nagłówku wpisu filmik z kursu.

 

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.